niedziela, 9 sierpnia 2015

Płachtoskrzydły Smok Egipski

          Stosunkowo mały, lecz szybko i wytrzymały smok; średnio osiąga wielkość osiemnastu stóp. Płachtoskrzydłe Smoki Egipskie żyją głównie na Saharze, lecz odnotowano ich obecność także w centrum Afryki oraz na zachodzie Turcji. Jest to jedna z najmniej zbadanych ras, gdyż Płachtoskrzydłe należą do najbardziej stadnych gadów, a ich inteligencja ułatwia ich przetrwanie. Smoki te zamieszkują głównie skały, jaskinie oraz ruiny starych zamczysk i grobowców, rzadko wiją gniazda na pustyni. Zazwyczaj mają królową — najstarszą i najsilniejszą samicę (samiec jest zazwyczaj łagodniejszy i mniejszy). Płachtoskrzydłe żywią się przede wszystkim żyjącymi na pustyni stworzeniami, ale polują także na ludzi (których zabijają też dla samej przyjemności). Zarejestrowano wiele napaści na osady nomadów i małe mugolskie wioski. Są to tylko i wyłącznie mięsożerne gady; mogą przeżyć na pustyni aż miesiąc bez picia wody.
         Charakterystyczną cechą jest granatowy kolor łuski, której lecznicze właściwości chronią smoka przed urazami mechanicznymi i magicznymi. Skrzydła mają rozpiętość dwudziestu trzech stóp — są lekkie i delikatne, a smocza moc potrafi prędko je regenerować. Czarodziejskie gady posiadają też gruby, pokryty wyrostkami ogon, a paszcza przypomina wąski pysk psa. Ich ślina zawiera specjalną substancję, która może zneutralizować truciznę zawartą w padlinie, a łuski wydzielają zapach piasku i lawendy. 

~ niebawem można się spodziewać rysunku smoka ~

         Są agresywne i niejednokrotnie same atakują nie tylko mugoli, ale i czarowników, choć w momencie zagrożenia samce ochraniają młode, a samice walczą nawet za cenę życia. Za swą królową są w stanie zginąć. Słyną z bardzo przemyślanych i dopracowanych taktyk podczas ataków na wioski, które mogą zaskoczyć nawet wprawnego wojownika. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz